Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

Astigmatismus

Very high standard and reduced pricing exposed by Facebook product http://get-likes.com/ people will be pleasantly impressed and business will definitely maximize. Endeavor this guidance satisfaction as numerous of clients had to do.

 

Každý druhý člověk má ve své podstatě astigmatismus.

Kdo má astigmatismus vidí neostře jak na blízko, tak i do dálky. Nevidí jasně kontrasty mezi horizontálními, vertikálními nebo zešikmenými řádky. Příčinou často bývá zakřivení rohovky, které není sférické, ale torické (normální rohovka má tvar kulové plochy, avšak při astigmatismu má ve dvou osách na sebe kolmých rozdílné zakřivení a výsledkem je válcová plocha, která způsobuje zkreslení). Astigmatismus se může kombinovat s dalšími zrakovými vadami jako je například myopie nebo hypermetropie

astigmatismus

Pohled astigmatického oka bez dioptrické korekce

Charakteristické příznaky:

Kdo má astigmatismus často zaměňuje podobné si znaky jako písmena H, M nebo N, nebo O a C, také i číslice jako je například 8 a 0. Astigmatismus samotný, nebo v kombinaci s myopií či hypermetropií vyvolává únavu očí a bolesti hlavy.

Korekce:

Astigmatismus lze korigovat jak brýlovými, tak i kontaktními čočkami, ale v případě kontaktních čoček je to s určitým omezením a to podle síly dioptrické vady.