Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

Brýlové čočky BLUE GLIDE

Zlepšete své vidění a zároveň chraňte svůj zrak!

 

 

 

Moderní životní styl a využívání moderních technologií a zařízení , dělá náš život mnohem jednodušší a šettří náš čas i energii. Ale moderní technologie také vyžadují změnu ve stylu jak chránit naše tělo.

Každým dnem se vzdalujeme od ,,starého“ životního stylu, chodíme z práce mnohem později, vystavujeme sami sebe nočnímu umělému osvětlení a rychle přijímáme současný životní styl.

blue-imageZ důvodu těchto změn v našem každodenním životě je třeba změnit také způsob jakým si chráníme naše tělo. S přihlédnutím k tomuto faktu jsme zvýšili intenzitu monitorování požadavků a potřeb našich klientů a vyvinuli nový ochranný filtr, který použitím na brýlové čočce poskytne dostatečnou ochranu očím nositelů brýlí.

Oftalmologická sdružení uvádějí, že 70-75% lidí, kteří pracují s počítačem a byly vystaveny umělému modrému světlu po více než dvě hodiny denně, mají problémy se zrakem.

Dlouhodobá emise a vliv umělého modrého světla na lidský organismus je jedním z faktorů, které výrazně ohrožují zdraví jedince a především oči, protože ty jsou přímo vystaveny vlivu modrého světla.

Zejména nové typy aktivních displayů v zařízeních, které používáme každý den, noční pouliční osvětlení, umělé osvětlení interiérů, světla používaná v automobilch, to všechno jsou zdoje světla, jejichž spektrum se liší od přirozeně vyváženého spektra, na které bylo lidské tělo „upraveno“ v průběhu evoluce.

Široké spektrum modrého světla, vyzařovaného všude kolem nás způsobuje degeneraci zrakových buněk (krátké vlnové délky světla poškozují buňky a metabolické procesy uvnitř našeho oka), což vede k častějšímu vzniku očních vad, nejčastěji pak šedému zákalu.

Kromě toho, účinek modrého světla je přímo napojen na tvorbu hormonu Melatoninu, který je zodpovědný za řízení rytmů den-noc. Nadměrná nebo nedostatečná sekrece tohoto hormonu vede k hormonální nerovnováze.

Pod vlivem umělého modrého světla naše tělo stále pokračuje ve vytváření denních hormonů včetně stresových hormonů.

 Pokud budeme takto narušovat přirozený chod našich biologických hodin, které určují dobu odpočinku pro naše tělo a mozek, začneme trpět mnoha problémy a nemocemi jako jsou kardiovaskulární onemocnění, cukrovka, nadváha, nespavost, deprese a mnoho dalších. Nezapomínejme, že naše produktivita doma i v práci je výrazně vyšší, když naše tělo a náš mozek může odpočívat v přirozeným způsobem.

S ohledem na všechny tyto faktory a vlivy jsme již uvedli se vyvinul nový ochranný filtr od firmy Poloptic, který chrání naše tělo před nežádoucími účinky modrého světla – BLUE Glide.

Více informací na pobočkách.

(www.poloptic.com)