Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

Jsou Vaše oči dostatečně chráněny před UV zářením?

3_jpg_4fb0bfa84e

Každý ví, že slunce je základním předpokladem pro život lidí, zvířat a rostlin. Bez slunečního světla by na naši planetě nemohl existovat žádný život. Slunce nám dává sílu a energii, ovšem rčení „kam chodí slunce, tam chodí lékař“ již dávno neplatí. Dlouhodobý pobyt na slunci bez přiměřené ochrany může mít nepřijemné, ba až vážné následky.

 

       

Myšlenka, že sluneční světlo může škodit očím, není nová. Zatímco dermatologové odvedli vynikající práci upozorňování na rizika vystavení pokožky UV záření, veřejnost zůstala poněkud neinformovaná o rizicích, který UV záření představuje pro oči.

 

Věděli jste , že ….

  • vystavení UV záření urychluje stárnutí pleti a tvorbu vrásek, především kolem očí,kde je pokožka nejjemnější?
  • Každý rok oslepne 15 miliônů lidí následkem šedého zákalu,který může být způsoben UV zářením?
  • Jste vystaveni až 80% UV záření, i když je pod mrakem?
  • dětské oči jsou citlivější na sluneční paprsky a UV záření je může více poškodit?
  • Jste vystaveni UV záření, ikdyž jste právě doma či v autě, protože okna nezabraňují průniku UVA paprsků?
  • UV záření proniká do vašich očí i z některých druhů zářivek, průmyslových lamp a solária?
  • I když nosíte brýle s UV filtrem, UV paprsky se u některých druhů brýlových čoček mohou i nadále odrážet do vašich očí od zadní plohcy brýlových čoček

 

Oko je orgán , který je kromě pokožky poškozen UV zářením nejčastěji. Naše oči jsou vystaveny UV záření 365 dní v roce. UV záření je neviditelné a zákeřné. Jsme-li vystaveni slunci,přirozeně zareagujeme tak , že se otočíme, abychom svůj zrak chránili před oslepujícím světlem. Škodlivé UV paprsky přicházející odevšad.

Protože jsou neviditělné, neexistuje proti nim žádná přirozená obrana, takže velmi snadno pronikají nejen na pokožku,ale i do očí, a tím způsobují různá onemocnění. Řešením je podobně jako u pokožky zvýšená ochrana.

 

 

Býlové čočky z kvalitních materiálů

Nestačí však jen běžné sluneční brýle s tmavými čočkami. Ty nám sice přinášejí komfort při pobytu na slunci,ale jejich zabarvení přímo nesouvisí s ochranou před UV zářením. Je třeba vybírat brýlové čočky z kvalitních materiálů.

Nová brýlová čočka Crizal UV od společnosti Essilor ochrání vaše oči před škodlivým UV zářením včetně záření odraženého od zadní plochy brýlové čočky. Díky Crizal UV nyní i čiré brýlové čočky dosahují toho nejlepšího ochranného faktoru před UV zářením.

 

Chraňte své oči tak, jako chráníte svoji pokožku. Dopřejte sobě i svým blízkým komfort čirého vidění a ochranu před UV zářením. Zeptejte se na našich pobočkách na brýlové čočky s Crizal UV.

Essilor-International-logo