Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

Mohu nosit kontaktní čočky v dnešní situaci ?! (covid-19)

Nejčastějším dotazem klienta je zda může v dnešní situaci (covid-19) kontaktní čočky.

Dostali jsme informace od našich dodavatelů kontaktních čoček, že v současné době neexistují žádné důkazy, že by nošení kontaktních čoček představovalo riziko infekce koronavirem (Covid-19). Avšak je nadále velmi důležité dodržet správnou hygienu při aplikaci kontaktních čoček a později jejich vyjmutí , v některých případech i následnou péčí o kontaktní čočky.

Ať už při aplikaci nebo následné vyjmutí kontaktní čočky z oka je velmi důležité si důkladně umýt ruce. Ideálně antibakteriálním mýdlem pod tekoucí vodou a to nejméně 1 minutu.Po důkladném umytí rukou můžete sahat do očí. POZOR umytí rukou neznamená použít pouze antibakteriální gel !!!!Při aplikaci a nebo vyjmutí kontaktní čočky nepoužívejte nejdříve Antibakteriální gel na ruce. Můžete si tím ublížit po zasažení očí!!!

Naše doporučení?

Pokud Vám vyhovuje nošení kontaktních čoček oproti brýlím a bojíte se nákazy Covid 19 , jednodenní kontaktní čočky jsou pro vás ty pravé. Díky těmto kontaktním čočkám budete mít jistotu , že každý den budete mít novou sterilní čočku na oku.


Objednejte si je již dnes 

telefon: 736 752 758

email: optik@optikmatuskova.cz