Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

Nenechte Vaše oči na holičkách…

Měření zraku je nedílnou součástí před zakoupením dioptrických brýlí nebo kontaktních čoček.

Proč právě navštívit naší optiku a jak u nás probíha měření zraku ?

  • v individuálně domluveném čase se věnujeme pouze Vám a Vašim potřebám
  • v průběhu schůzky si  zaznamenáváme všechny důležité údaje, které se týkají Vašeho zraku a zdraví.Zjistíme jaké máte dosavadní problémy se zrakem,kdy se potíže projevují a za jakých podmínek.Samozřejmě důležité je i jak dlouho trvají.V neposlední řadě je také důležité jaká je Vaše pracovní náplň,jak často řídíte a jaké máte koníčky. Zda jste Váš problém s viděním doposud řešili.

 

SnellenChartBlur

 

 

 

Proč? Hledáme řešení pro Vás a Vaše vidění. Je nutné vzít v úvahu všechny Vaše osobní zvyky, požadavky a nároky na vidění.

 

Komplexně posoudíme Vaše potřeby a navrhneme nejlepší řešení.

 

 

 

Změříme Vám zrak na všechny vzdálenosti a posléze na danou vzdálenost zhotovíme brýle.

Brýle na dálku – využijete na televizi, na řízení , na chození po ulici, do kina, prostě kdekoliv chcete dobře a pohodlně vidět. Už nebudete míjet známé tváře a nastoupíte do správné tramvaje.

Brýle na střední vzdálenost (vzdálenost rukou, či na počítač) – nejsou to brýle ani na dálku ani na čtení. Jsou to brýle se kterými uvidíte na vzdálenost rukou či na počítač.

Brýle na blízko – jsou to brýle na pohodlné čtení knížky , na přečtení novin , při užívání mobilních zařízeních , chytrých telefonů , pletení ,vyšívání.

Pracovní brýle – v tomto případě pracovní vzdálenost myšlená pro práci s počítačem a papíry (kancelářská činnost).Tyto brýle mají dvě vzdálenosti v jednom s neviditelným přechodem a to na střední vzdálenost (počítač) a na vzdálenost do blízka (papíry na stole) 

Brýle na všechny vzdálenosti – tzv. multifokální neboli progresivní brýlové čočky , které při probuzení nasadíte hned ráno a celý den používáte na všechny vzdálenosti až do večera. Vhodné pro aktivní lidi , kteří nechtejí si neustále přehazovat brýle,které jsou určené jen pro jednu činnost. Více o multifokálních čočkách zde.

 

Looking through glasses at an eye exam chartSpolečně změříme zrak na všechny vzdálenosti a navrhneme nejlepší řešení, které Vám bude vyhovovat.

Nejdříve prověříme každé oko zvlášť (monokulárně), pak následně prověříme obě oči zároveň (binokulárně) a tím zjistíme vzájemnou spolupráci obou očí.
Pokud obě oči spolu nespolupracují tak jak mají, může vzniknout skryté šilhání.
Projevy nediagnostikovaného skrytého šilhání = pálení, řezání očí, červené oči, únava, bolest hlavy, nepřesný odhad vzdáleností.

Naše oči, a tedy i náš zrak s tím, jak stárneme, podléhají procesu neustálé změny, k čemuž dojde často bez povšimnutí. První známkou toho, že se nám zhoršuje zrak, není vždy rozmazané či rozostřené vidění. Známkou vadného zraku mohou být i bolesti hlavy či večerní únava očí.

A proto nepodceňujte tyto příznaky a přijďte si k nám nechat zkontrolovat zrak zda je vše v pořádku.

 


Objednat se můžete na :

tel: 736 752 757

tel: 281869086

email: Info@optikmatuskova.cz