Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

Proč nosit jednodenní kontaktní čočky

Pokud jste nositelem kontaktních čoček nebo vůbec o nošení kontaktních čoček uvažujete a chcete pro Vaše oči ten nejlepší komfort, právě jednodenní kontaktní čočky jsou pro Vás tou nejlepší volbou.

Stále větší procento nositelů kontaktních čoček na celém světě přechází právě na tento způsob nošení. Proč tedy jednodenní kontaktní čočky? :

1) Odpadá jakákoliv péče o kontaktní čočky.

Pokud Vás nebaví stále přemýšlet nad tím , kdy jste daný pár kontaktních čoček začli nosit, kdy jste načli roztok a další věci spojené s nošením vícedenních kontaktních čoček, tak jednoduše zvolte jednodenní kontaktní čočky. Ráno si je nasadíte a večer , když přijdete domů, tak není nic jednoduššího než si kontaktní čočky vyjmout z oka a vyhodit. Nepotřebujete žádné velké balení roztoků (pouze malé pro případ opláchnutí, když by Vám kontaktní čočka upadla a znečistila se) a žádné pouzdro pro uchovávání kontaktních čoček.

2) Nebudete přemýšlet nad tím , kdy kontaktní čočky vyměnit za nové.

Stále si nemůžete vzpomenout zda již nemáte Vaše staré kontaktní čočky vyměnit za nový pár, nejste si jisti, kdy je třeba otevřít nové nebo kolik to vlastně zbývá dnů? Opravdu se nevyplatí riskovat, že čočky nebudete nosit déle než se doporučuje , ale samozřejmě by byla škoda je vyhazovat dříve než je nutné. S jednodenními čočkami se takový problém neřeší.

3) Vaše oči to ocení

Při nošení jednodenních kontaktních čoček se na čočce neukládá tak velké množství nečistot a lipidů jako u čoček určených pro dlouhodobější nošení, čímž se snižuje riziko zanesení infekce. Ale co je také důležité, tak pocit pohodlí v čistých kontaktních čočkách je jednoznačně vyšší než v znečištěných kontaktních čočkách. Také propustnost kyslíku k rohovce je přes jednodenní kontaktní čočky vyšší, což redukuje riziko vzniku vaskularizace. Pokud pracujete například hodně s počítačem, nebo se zdržujete dlouhodoběji v klimatizovaném, sušším nebo prašném prostředí, tak mnohdy bývá pocit nepříjemného vyschnutí, dokonce může být pocit, že máte v očích písek. Díky jednodenním čočkám a popřípadě v kombinaci s kapkami (umělé slzy) je problém s vysycháním minimální. Celkový dojem z nošení čoček tak bude na mnohem vyšší úrovni.

4) Ztratíte Vaši čočku, nic se neděje

Pokud například aktivně sportujete, může se vám stát, že čočka z oka vypadne a vy ji již nenajdete. Musíte si tak otevřít novou čočku a to i přesto, že ztracenou čočku jste měli nasazenou jen několik minut. V případě, že ztratíte kontaktní čočku jednodenní, tak vás to určitě nebude tolik mrzet.

 

Po přečtení těchto pár bodů jste si nejspíše řekli, že byste to také zkusili, ale Vaše finanční situace Vám to nedovolí. To už dnes není až tak úplně pravda, protože za poslední roky ceny jednodenních čoček radikálně poklesly a stále klesají. Také nepotřebujete roztoky a pouzdra, což také není levná záležitost a v neposlední řadě platíte za čočky tehdy, když je opravdu nosíte, protože například měsíční čočky musíte po měsíci vyhodit i přesto, že jste je měli nasazené například jen 15krát. Jednodenní čočky si otevřete pouze tehdy, když víte, že je budete potřebovat.

Nechceme tvrdit, že nošení jednodenních kontaktních čoček tak vyjde levněji než používání měsíčních nebo dvoutýdenních čoček, ale cenové rozdíly již nejsou tak velké jako v minulosti. Také by mělo platit, že na prvním místě je zdraví Vašich očí a teprve potom by měly hrát roli finance.Dále doporučujeme i pro nositele vícedenních kontaktních čoček , aby měli v tzv. ,,záloze“ jednodenní kontaktní čočky z důvodu hygieny při určitých aktivitách, při akutním zánětu Vašich očí nebo v období alergií.

 

Novinkou jednodenních kontaktních čoček na trhu jsou Dailies Total 1 , které Vám díky průlomové technologii zajistí nejlepší komfort pro Vaše oči. Výhody těchto kontaktních čoček:

  1. Více než 80 % vody na povrchu, téměř tolik, jako na povrchu vašeho oka
  2. Tyto čočky mají nejvyšší propustnost kyslíku ve srovnání s ostatními jednodenními čočkami. Jsou téměř 6 x prodyšnější* než běžné kontaktní čočky
  3. Vyzkoušejte hedvábně hladký komfort, který trvá až do konce Vašeho dne1C_Right_08_Alcon-water-grad

Využijte jedinečné možnosti vyzkoušet tyto kontaktní čočky

přímo v našem aplikačním středisku.