Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

RIZIKA NOŠENÍ BAREVNÝCH KONTAKTNÍCH ČOČEK

barvy-oci

 

Při koupi barevných kontaktních čoček by jste měli vždy zvážit rizika a problémy, které mohou při nošení barevných kontaktních čoček vzniknout. 

Barva, která je používána v těchto typech čoček , je vlastně chemická látka, která se může postupně uvolňovat a může způsobit zarudnutí oka nebo v horším případě alergické reakce, ale také díky přidání další vrstvy do kontaktní čočky (barva) snižuje propustnost pro kyslík , který je velmi důležitý pro výživu rohovky.

Při pobytu v tmavším prostředí dochází k roztažení zorničky, což má velký vliv na vnímání barevného prstence kontaktní čočky. Tyto čočky jsou tedy zcela nevhodné při řízení motorového vozidla za snížené viditelnosti. Tento negativní jev nejméně vnímáte pri zvýrazňujících kontaktních čočkách (dobarvující Vaši přirozenou barvu) zatím co nejvíce vnímate při krycích kontaktních čočkách a u crazy čoček.

freshlook-colorblends-nedioptricke-2-cocky

 

 

Barevné kontaktní čočky nemohou používat zdaleka všichni, protože pokud máte vyšší dioptrie nebo vyšší astigmatismus, tak není k dispozici tak velký dioptrický rozsah jako u čirých kontaktních čoček. Také může hrát velikou roli zakřivení a průměr Vaší rohovky, protože i tento výrobní rozsah je omezen.

 

Je potřeba ještě podotknout , že barevné kontaktní čočky nedokážou překrýt každou barvu oka a výsledek je vždy zavislí na Vaší přirozené barvě oka. U lidí , kteří mají tmavé oči, barevné čočky nemusí mít požadovaný efekt na změnu barvy  a výsledek pak může působit spíš komicky.

 

 

Proč jsem tyto veškeré informace zdůrazňovala? 

Je velmi důležité si uvědomit, že pouhý nákup ať už v podstatě jakýchkoli kontaktních čoček přes internet je nebezpečný pro Vaše oči. 

Využijte naší možnosti aplikaci kontaktních čoček u nás v optice , kde si důkladně změříme veškeré parametry Vašeho oka a v aplikačním balíčku dokonce dostanete zkušební pár kontaktních čoček. Takže si v pohodlí Vašeho domova můžete vyzkoušet i zda je vhodná vybraná barevná kombinace pro Vaše oči či nikoliv. 

Že jste nikdy nenosili kontaktní čočky a nevíte co to vše obnáší ? Zde si přečtěte článek pro prvonositele. 

 

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem. Rádi Vám ho zodpovíme.

Bc. Gabriela Bernatová Optik-optometrista