Dioptrické brýle
Sluneční brýle
Kontaktní čočky
Brýlové čočky
Doplňky
Servis brýlí
visačka

Světový rekord – na Slovensku vyrobili pro zákazníka brýlové čočky v -104 dioptriích

Rekordní dioptrie vyrobili v Laboratoři pro speciální brýlové čočky pro zákazníka ze Slovenské republiky firma ESSILOR.

Předpis na -104 dioptrií nebyl pro Laboratoř pro výrobu speciálních brýlových čoček ve francouzském Battants jednoduchou výzvou. Protože společnost Essilor výzvám neumí odolat, 12 odborníků na speciální brýlové čočky ve Francii se pustilo do výroby těchto unikátních brýlových skel. „Naposledy jsme vyrobili skla s -76 dioptrií, jejich výrobu máme stále v paměti. Nový rekord jsme zlomili nedávno při výrobě brýlových skel podle předpisu -104 dioptrií pro pacienta ze Slovenska. Slovenský tým Essilor se s ním setkal během Světového dne zraku, právě 9. října 2014 v Banské Bystrici,“ řekl Marc Stephan, vedoucí výroby Laboratoře pro speciální brýlové čočky.

Výroba těchto speciálních čoček si vyžadovala extrémní zručnost a perfektní manuální zpracování ve spojení s vyspělými technologiemi, s kterými se v Laboratoři pracuje.

Na obrázcích níže si všimněte celkového výsledku – spokojený zákazník nosí minerální brýlové čočky Essilor vyrobené z jednoho kusu v materiálu 1.7.

SL_obr1_web_novinky 

Tyto opravdu unikátní brýlové čočky jsme brousili na špičkovém brousícím automatu Mr. Orange v zabrušovacím centru Essilor Slovakia.

SL_obr2_web_novinky

Spokojený zákazník ze středního Slovenska se už téměř měsíc může těšit z nových brýlí.

„Děkuji společnosti Essilor, že pro mně vyrobila tyto skla a chci vyřídit všem, kteří mají podobné zrakové problémy jako já, aby se nebáli a navštívili očního specialistu. V Essiloru to opravdu umí,“ řekl na závěr J. Miškovič.

 

Miskovic_web_novinky

(text převzat z www.essilor.cz )